Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybavení pro útulky, sponzorské dary zdarma ap.

 

Zde bych chtěla dát pár tipů na vybavení pro útulky a sponzorské dary pro útulky, které nabízejí firmy. Pokud chcete něco nabídnout vy, máte reference na vybavení či jiné dobré tipy, podělte se o ně.

Zajímají mne hlavně zkušenosti útulků s vybavením a vychytávky - kde co mají levně, ev. alternativně, co se osvědčilo za výrobky, co už nikdy více, tipy na dárce a sponzory ap. Protože neexistuje žádný kongres či sjezd útulkářů a zkušenosti se nabývají draho a pomalu, prosím, podělte se zde o ně.

Odchytová technika 

Nejznámější je asi odchytové vybavení firmy Mariavet, ovšem jednotlivé kusy jsou značně drahé, proto připojuji i několik alternativních levnějších pomůcek, které se osvědčily útulkům, se kterými spolupracuji.

Klec pro odchyt koček od firmy Driml  za 1350 Kč - k dispozici je ještě klec menší, mírně levnější, avšak tuto mi doporučily útulkářky od koček, že se jim lépe osvědčila, síť je hustší a vejdou se tam i větší kočky.

Ostatní

 

Seminář pro útulkáře zdarma nabízí útulek Děčín, program a podrobnější info zde www.utulek-decin.estranky.cz/clanky/seminare

Levná čtečka mikročipů za 2320 Kč Datamars MicroMax

Pro desinfekci - Incidur, Chloramin, Savo.

Pro desinsekci (hubení parazitů) Biokill - k dostání v drogeriích a Neostomosan s rozprašovačem, prodává se sice po litru, ale je ho potřeba jen trošičku, hodně se ředí, učinkuje kromě blech a klíšťat i na roztoče (demodex, prašivina aj.), s rozprašovacím zařízením (nutno si dokoupit) velmi vhodný k desinsekci rozsáhlých prostor i antiparazitárním koupelím psů, morčat, koňů, ovcí aj., k dostání pouze u veterináře, Biokill.

Střihací strojek Moser Max - nejlevněji ho momentálně mají kolem 4000, např. zde zde  V cenové hladině k porovnání k výkonu, který je u útulků potřeba vyšší než při hobby stříhání doma (psi mají zanedbanou srst), stříhá se více psů, u menšího strojku by se přehříval motorek, mne tento přijde nejlevnější a dostačující potřebám útulku.  Pro některé útulky se mi ho podařilo sehnat sponzorským darem a jeden mám doma a vyhovuje mi.

Přepravky - Ferplast a Marchioro Clipper mají nejpříznivější ceny. Liší se to dle velikosti přepravky, pro optimální velikost a cenu je třeba do vyhledavače (www.google.com) zadat název zboží, velikost a slovo cena a pak porovnávat, doporučuji ještě zadat -pl, aby nevyhledával v polských obchodech, kde mají stejný výraz pro cenu jako v češtině (např. Marchioro 5 cena -pl).

 

Došlé nabídky firem zdarma

 - databázové programy pro evidenci zvířat:

program, ktery jste popsala na strankach www.builder.cz mame v nabidce a pro utulky bychom nabidli ochotne licence zdarma. Jedna se o desktop aplikaci pripojenou k databazi, ktera muze byt umistena prakticky kdekoli a pripojit se z programu lze z kazdeho PC, ktere bude pripojene do site. V pripade zajmu mi napiste a nejak to zrealizujeme. Pro blizsi info se podivejte na: http://www.ui-solutions.cz/evidence.html jsou tam nejake obrazky jak to vypada. Konkretne je to evidence strojirenskeho naradi, ale neni problem vytvorit databazi pro utulky.
S pozdravem Petr Hnik petr.hnik@ui-solutions.cz

------------------------

Na netu se dá najít prográmky, které více/méně mohou splnit vaše požadavky viz např. http://www.petfinder.com/admin/shelter_software/index.cgi a tam uvedený http://sheltermanager.sourceforge.net/home.php. Tato problematika bývá často zadáním při studiu na středních/vysokých školách, tak možná někde tam můžete zkusit štěstí např. http://proteus.fav.zcu.cz/~mautner/Pt/SemestralkyPT.pdf (N25)
Hodně štěstí při výběru. Miloslav Zřídkaveselý

- na vytvoření stránek zdarma:

Pokud by měl někdo zájem, vytvořili bychom zdarma www stránky pro útulky, které ještě stránky nemají. Lze se také dohodnout i na jiné formě reklamy. Ikonku, nebo banner, odkazující na ně, můžeme umístit na své stránky ( www.okounek.cz ). Pokud by potřebovali tištěnou reklamu, zaplatí pouze cenu tisku, ne grafického zpracování (spolupracujeme s velmi dobrou tiskárnou). Výměnou za to bychom umístili svůj banner ( nebo ikonku) na jejich stránky.
S pozdravem Dziubková, okounek.info@centrum.cz  www.okounek.cz

 

Podobnou nabídku loni nabízel Purtex z Prahy - Zdib, kontakt na zdiby je zde, http://matrace.purtex.cz/profil_prodejna.php?PolozkaID=57&menu=matrace-vzorkove-prodejny bohužel již nemám přímou linku na pána, který se tím tam zabývá, ale oni vám poradí, když řeknete, že chcete deky pro útulky. Bohuzel je predavaji jen ve vsedni dny

tady jsou nějaké fotky těch dek od Purtexu:

http://img151.imageshack.us/img151/7885/d1jz4.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/3028/d2uz2.jpg

Podobnou nabídku loni uvítalo více útulků (Jihlava, Most, Maršovice, Krásný les, Třebíč a další), bohužel dopravu, kterou se mi podařilo loni sehnat již nemám, proto pokud někdo chce využít pro blízký útulek, bude to záviset na dopravě. Chcete-li pomoci blízkému útulku a doprava pro vás není problém, domluvte se s ním přímo, jestli má zájem o deky.