Jdi na obsah Jdi na menu
 


pitbul George

27. 2. 2008
Případ týraného pitbula George
 
 
 
Zde najdete galerii fotek, jak George vypadal: galerie.albumfotek.cz/17020/
 
Z korespondence Zuzky Fenclové, která si dopisovala s pani Moučkovou ze  ŽP Děčín o dalším průběhu kauzy: 

Dobrý den, k Vašemu dotazu mohu v současné době sdělit, že krajská veterinární správa obdržela požadavek na kontrolu psa od MěÚ Česká Kamenice dne 19.2.2008. Žádný další podnět dán nebyl, a to ani na kontrolu dalších zvířat téhož chovatele. Před kontrolou veteriny měla v místě provést kontrolu MP Česká Kamenice.
Při šetření KVS za účasti zástupce úřadu v místě vyvedl majitel (chovatel) týraného psa v kotci na vodítku ještě jiného psa, fenku mastifa, v dobré kondici, která nebyla předmětem šetření, o dalších zvířatech, např. kočkách, nepadla během šetření vůbec žádná zmínka.

Moučková, ožp Mm Děčín
 
Podle vyjádření vedoucí útulku Evelíny Jahelkové, by na základě výsledků pitvy měla podat paní Moučková trestní oznámení na majitele psa pana Hronka.
 
Počkáme si, jaký bude výsledek snažení. Majitel v rámci zákona může být potrestán za utýrání zvířete, ale zákon neumožňuje mu odebrat zvířata jiná, případně další, která si pořídí.
Diskuze k případu George  zde: www.cz-pes.cz/diskuse/10_7938_0.html

 

24.4.2008 -  dle vyjádření pracovníka děčínského útulku bylo podáno trestní oznámení, případ byl údajně došetřen a postoupen soudu.

 

červen 2008 - nové skutečnosti o Georgovi a jeho tyranovi, časopis Psí kusy utulkaci6.wz.cz/a.jpg a utulkaci6.wz.cz/b.jpg.
 

 

září 2008 - obžalovanému byl doručen rozsudek s trestem 400 hodin veřejně prospěšných prací.

 

Obrazek