Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otovická smečka

Otovická smečka

 

Zdejší případ obecního podivína, kterému byli opakovaně zabaveno téměř 50 namnožených psů, jasně dokládá potřebu uzákonit zákaz chovu zvířat lidem, kterým již jednou byla zvířata pro týrání odebrána. Bohužel, zdaleka se nejedná nijak o případ ojedinělý, desítky a někdy stovky psů podobných lidí nebo lidí, kteří je množí pro zisk, kde psi doslova živoří zavřeni celý život v klecích, dvorcích, chlívcích či opuštěných kravínech. Pokud se podaří prokázat týrání a majiteli jsou zabavena, obratem si takový člověk pořídí či namnoží další smečku.
 
Ale nyní již ke konkrétnímu případu z Otovic: 
 
Ve vsi Otovice u Karlových Varů žije Eduard Hric. Tento pán již před třemi lety namnožil na svém pozemku třicet pejsků. Lidem to začalo vadit a tak donutili radnici, aby s tím něco dělala. Radnice zvolila radikální postup a pánovi psy sebrala a dala je do útulku (není nám známo do kterého). 
 
V červnu 2007 se problém objevil znovu. Pánovi vyhořel dům a z rozvalin se vyrojilo padesát psíků jako přes kopírák. Pan starosta hledal pomoc a dostal tip na tento útulek.  Starosta zatelefonoval a optal se, jestli útulek přijímá psy. Pan Dytrych, majitel útulku odpověděl, že ano. Když však starosta vyslovil počet psů, v útulku padali všichni do mdlob. A to ještě starosta původně odhadoval "pouhých" třicet. Snažil se útulek uklidnit tím, že většina se vejde do kabelky.
 
A tak se zde v Krajkové objevila Otovická smečka. Pejsci, fenky, šteňata, pochytali jich padesát. Pán prakticky vyšlechtil novou rasu. Váží v rozmezí 4 - 10 kil a velikostně jsou od čivavy po špice. Zaplaťpánbu, zhruba polovině se už podařilo najít domov. Noví majitelé to s nimi určitě neměli lehké, vždyť neuměli vůbec nic, plachost a nedůvěra byla obrovská, ale ani jeden se nám nevrátil, což svědčí o tom, že se dají vychovat. Jsou umístěni jak v bytech, tak v domcích se zahrádkou, u dětí, u zvířat, prostě všude možně. Ještě dvacet jich tu zbývá, v nabídce na internetu z nich můžete vidět Bety, Sněhurku, Týnu a Sonyho. Vybrat si však můžete osobně ze všech, kteří zde jsou, pokud přijdete pejsky navštívit osobně. Jsou však vhodní pouze pro lidi s velkou dávkou trpělivosti a laskavosti, nebude to s nimi totiž ze začátku moc lehké.
 
O tomto případu informoval tisk i s fotografiemi, vz zde: 
 

 

Aktuální poznámka ze 5.4.2008 - dle nejnovějších info pán opět zakládá smečku novou, která nabývá na síle, takže zanedlouho se případ bude řešit ke škodě obce znovu.

 

Obrazek