Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud chcete pejsky v útulku venčit, je třeba se napřed na útulku zeptat, zda tuto aktivitu umožňují. Útulky, které spravuji, se k tomuto vyjadřují na stránce Podpořte nás, kde jsou podmínky venčení. Pokud vás zajímá útulek jiný, informujte se na tuto možnost u vedoucího útulku. Pokud začnete pejsky venčit, doporučuji venčit  intenzivně a dostečně dlouhou dobu jednoho nebo dva psy než čtvrt hodiny psů více, pro které taková doba procházky k únavě nestačí. Důvod je jednoduchý: málo vyvenčený pes, který se natěšil, že se kolem něj konečně něco děje, si pak bude v kotci stýskat a bude velmi zklamaný z návratu do kotce, pes vyvenčený dobře usne a bude spokojen. Záleží to však vždy na kondici psa, starý pejsek má úplně jiné nároky, než temperamentní pes mladý.

Vyptejte se proto ošetřovatele na vhodnou dobu a styl venčení konkrétního psa a respektujte tuto dohodu a venčící hodiny v útulku. Útulek má svůj řád, kdy se psi krmí, čistí a venčí a ke třeba se mu přizpůsobit i s venčením. Po dobu venčení se nepokoušejte psa cvičit, dávat na hraní dětem ap., mohli byste nadělat více škody než užitku. Mějte na paměti, že jste za psa zodpovědni, neuvazujte ho nikde a nepouštějte, pokud by utekl za zvěří nebo způsobil dopravní nehodu, vy i útulek byste měli velké problémy a patrně by to znamenalo konec venčení pro ostatní psy v tomto útulku.

Útulky, o kterých je mi známo, že venčení vítají (pokud jste z útulku a nenašli jste se v tomto seznamu, kontaktujte mne, ráda vás tam přidám): Děčín, Kralupy nad Vltavou, Zlín, Cheb, Vránov u Sokolova, Ústí nad Labem, Kutná Hora, Jimlín u Loun (zde venčitelé nově za každé večení musí platit), Chrudim, České Budějovice, Orlová, Dvůr Králové, Krajková, Kolín, Lanškroun, Liberec, Lukavice u Rychnova nad Kněžnou, Maršovice u Benešova, Marefy u Bučovic, Most, Nová Paka, Klášterec nad Ohří, Rožnov pod Radhoštěm, Turnov, Třebíč, Vsetín, Boskovice, Plzeň (tam je podmínkou být členem LOZ, což v praxi znamená zaregistrovat se v útulku a uhradit příspěvek 300,- Kč/ročně), Olomouc (zde je podmínkou členství v LOZ, kdy zaplatíte zápisné 200,-Kč a roční členský příspěvek studenti, důchodci a nezaměstnaní 40,-Kč, pracující 80,-Kč), Bohumín, Budišov nad Budišovkou, Havířov, Dětmarovice, Karviná, Zelené Vendolí.